• 13 prírodných látok
 • Podporuje pamäť a sústredenie
 • Veľa pozitívnych hodnotení od zákazníkov
 • Cena 15,99 €
     
Advance_BrainActive_recenzia
Pamäť sa postupom času stále zhoršuje. No nie len starší, ale aj mladší ľudia majú problém si spomenúť, čo to mali kúpiť, keď prišli do obchodu prípadne, kde nechali peňaženku. To akú má človek pamäť ovplyvňujú viaceré faktory. Môže to byť napríklad stres, nezdravá strava, nedostatok spánku alebo časté užívanie alkoholu. Výraznou skupinou ľudí, ktorí by si priali mať pamäť, ktorá si zapamätá všetko sú študenti. Tí často podstupujú ústne či písomné skúšky, na ktorých sa neraz môže dostaviť tzv. okno. Pre podporu pamäte a sústredenia existuje niekoľko metód alebo spôsobov. Jedným z nich je užívanie doplnku výživy na pamäť. Táto BrainActive recenzia je určená ľuďom, ktorí hľadajú spôsob ako zvýšiť výkon svojej pamäte. V riadkoch nižšie nájdete hlavné benefity doplnku výživy Advance BrainActive a vlastné skúsenosti s jeho užívaním.

Čo obsahuje Advance BrainActive

Výrobca doplnkov výživy sa snaží, aby ich produkty obsahovali výlučne prírodné zložky. Advance BrainActive nie je výnimkou. Obsahuje mnohé látky, ktoré sú známe pozitívnymi účinkami pre pamäť a sústredenie. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ktoré to sú.

Ginko biloba

Ginko biloba je populárna rastlina, ktorú môžete kúpiť vo viacerých podobách (čaj, tabletky na zlepšenie pamäte alebo sirup). Využíva sa už po tisícročia a má pozitívne účinky na pamäť a sústredenie. Dokáže napomôcť k lepšej cirkulácii a okysličeniu krvi čím môže podporiť výkon pamäte.

Guarana

Možno ste už niekedy natrafili na energetický nápoj, ktorý obsahoval túto rastlinu. Je známa aj pod názvom Paulínia nápojová a taktiež, ako gingo je využívaná už po dlhé roky. Jej účinky majú pozitívny vplyv nie len na pamäť a sústredenie, ale aj na energiu a dlhšiu výdrž.

Taurín

Ďalšia látka, ktorá je zakomponovaná v mnohých energetických nápojoch. Jej hlavným účinkom je stimulácia energie a nachádza sa v ľudskom tele. Slúži aj ako antioxidant a môže napomôcť pri eliminácii stresu. Odohráva úlohu aj pri detoxikácii organizmu kedy viaže na seba škodlivé látky a následne sa z tela vylučuje.

Rhodiola Rosea

Táto rastlina rastie vo vysokých nadmorských výškach. Predstavuje niekoľko benefitov pre náš organizmus, ako napríklad stimulácia nervového systému, podpora kognitívnych činností a napomáhanie k normálnej srdcovo-cievnej činnosti. Je výborným doplnkom aj pre ľudí, ktorí športujú, pretože môže podporiť fyzický výkon.

Vitamín B5

Vitamín B5 alebo kyselina pantotenová sa radí do kategórie vitamínov, ktoré sú rozpustné vo vode. Nachádza sa v mnohých potravinách (vaječný žĺtok), ale je dostupný aj ako doplnok výživy. Tento vitamín hrá dôležitú rolu pri metabolickom spracovaní živín. Podporuje oddialenie únavy a mentálnu činnosť.

Vitamín B6

Ďalší vitamín, ktorý prispieva k dlhšej výdrži a odďaľovaniu únavy. Je obsahom živočíšnych a rastlinných potravín.

DMAE

DMAE alebo dimetylaminoetanol podporuje mozgovú činnosť. Najviac sa vyskytuje v rybách, ale v menšej koncentrácii sa nachádza aj v ľudskom mozgu.

Kofeín

Určite každý kto to teraz číta pozná látku kofeín. Káva, zelený čaj a ďalšie potraviny, ktoré ľudia užívajú dennodenne obsahujú kofeín. Jej hlavný účinok je stimulácia energie.

Schizandra

Schizandra je rastlina, ktorá pochádza z Ďalekého východu a Číny. Môže byť vhodným doplnkom pri zvýšenej fyzickej aktivite a má antioxidačné účinky. Dokáže pomôcť k lepšej duševnej pohode.

Brahmi

Brahmi má niekoľko pozitívnych účinkov pre ľudský organizmus. Podľa štúdii má táto rastlina vplyv na centrálny nervový systém. Taktiež dokáže podporiť kognitívne funkcie, zlepšiť pamäť a znížiť úroveň stresu.

Eleutherococcus

Túto rastlinu môžete hľadať aj pod názvom sibírsky ženšen. Taktiež zohráva úlohu v celkovom zložení Advanced BrainActive. Nájsť ho môžete vo východnej Ázii. Dokáže podporiť imunitný systém, prispieť k zníženiu hladiny stresu a dodať organizmu energiu. V obľube je aj u niektorých športovcov, a to kvôli jeho regeneračným účinkom. Taktiež dokáže podporiť aj duševný výkon.

Ženšen

Ďalšia rastlina, ktorá je využívaná tisícky rokov. Pre človeka má viacnásobné pozitívne účinky. Jedným z nich je podpora odolnosti proti stresu. Taktiež má vplyv na lepší duševný výkon a dokáže zamedziť únave a vyčerpanosti.

Cordyceps

Cordyceps je huba, ktorá má silné antioxidačné účinky. Ďalším pozitívom tejto huby je, že dokáže napomáhať srdcovo-cievnemu systému, podporiť imunitný systém, dodať telu energiu a podporiť kognitívne funkcie. brainactive_recenzia

Advance Brainactive a jeho účinky na ľudský organizmus

V riadkoch vyššie ste sa dočítali aké látky obsahuje jedna kapsula a hlavne aké majú účinky. Jedna kapsula, ktorá obsahuje tieto látky má pozitívny vplyv na:

Pamäť a sústredenie

Látky, ktoré sú súčasťou každej kapsuly Advance BrainActive majú tendenciu podporovať pamäť a sústredenie. Konkrétne ide o Ženšen, Guaranu a Bacopu. Tieto látky majú aj ďalšie účinky, ktoré sú prospešné pre náš organizmus.

Zaujímavosť
Ženšen je látka, ktorá má aj protizápalové účinky. Hovorí o tom jedna štúdia, v ktorej boli podávané športovcom tri dávky ženšenu (1 dávka = 2g) denne počas jedného týždňa. Po uplynutí tohto času boli športovci testovaný a ich organizmus mal nižšiu tendenciu vzniku zápalu. Taktiež existujú štúdie, ktoré boli zamerané na to, ako ženšen pôsobí na psychiku človeka. Po ich uskutočnení sa zistilo, že táto látka má vplyv aj na zlepšenie nálady a duševného zdravia.

Zvýšenie energie a potlačenie únavy

Guarana dokáže človeka takzvane „nakopnúť“. Vitamíny B5 a B6 sa zase postarajú o to, aby únava a vyčerpanosť nastala o niečo neskôr.

Lepšia schopnosť učenia

Tento účinok ocenia hlavne študenti. Niektoré látky, ktoré Advance BrainActive obsahuje majú pozitívny vplyv na zlepšenie kognitívnych funkcii. To znamená, že pri užívaní tohto doplnku výživy by pre vás učenie malo byť jednoduchšie.

Zvýšená stresová odolnosť

Výrobca tohto doplnku udáva, že látky ,ktoré obsahuje každá kapsula majú podporiť odolnosť pro stresu. Presnejšie sú to štyri látky z celkového zloženia, a to Guarana, Baccopa, Schizandra a Rhodiola Rosea. Niekoľko štúdii, ktoré boli zamerané na vplyv látky Rhodiola Rosea na ľudský organizmus potvrdili, že dokáže podporiť lepšie zvládanie stresových situácii. Taktiež má tendenciu eliminovať u ľudí syndróm vyhorenia. Rhodiola spolu s ďalšími látkami, ako Eleutherococcus, Ženšen a Guarana  dokážu zvýšiť mentálny výkon.

Suroviny, ktoré sú používané pri výrobe Advance BrainActive sú certifikované. Výroba podlieha certifikátu HACCP.

Upozornenia

Tak, ako väčšina doplnkov výživy aj tento nie je vhodný pre každého človeka. Keďže obsahuje látky stimulujúce energiu nie je vhodný pre deti, mladistvých a dojčiace ženy. Taktiež by ho nemali užívať ľudia s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Doplnok sa neodporúča užívať ľuďom trpiacim alergiami alebo citlivosťou na niektorú alebo viaceré látky, ktoré obsahuje. Dávkovanie je jeden až dvakrát denne jedna kapsula. Výrobca neodporúča toto dávkovanie prekračovať.

Pre koho je BrainActive vhodný

 • Študenti
 • Profesionálni šoféri
 • Ľudia s prácou, v ktorej sú často v strese
 • Ľudia, ktorí majú problém so zapamätaním si dôležitých vecí
 • Ľudia, ktorí sú v práci na vyšších riadiacich funkciách
 • Pre všetkých, ktorí majú problém so sústredením a pamäťou

Vlastné skúsenosti s užívaním Advanced BrainActive

Počas študovania na strednej a vysokej školy som tento doplnok výživy viac krát užíval. Hlavne počas skúškového obdobia kedy je hladina stresu zvýšená. Taktiež som potreboval byť viac sústredený a lepšie si zapamätávať dôležité veci. Najprv som sa pokúšal užívať čaj Ginko Biloba no nepociťoval som žiadne účinky. Až neskôr keď som hľadal iné riešenie som natrafil na doplnok výživy Advance BrainActive. Tento doplnok výživy ma zaujal a chcel som ho vyskúšať z toho dôvodu, že niektorí užívatelia s ním boli nadmieru spokojní a niektorí nepociťovali žiadne účinky. Bol som zvedavý, či to bude fungovať mne. Zakúpil som si jedno balenie a začal užívať spočiatku jednu kapsulu denne. Po týždni som zvýšil dávkovanie na dve kapsule denne. Aký to malo efekt? Z mojej skúsenosti môžem povedať, že to fungovalo, ale čakal som viac. Pociťoval som zvýšenú energiu a lepšiu motiváciu do učenia a taktiež som sa o trochu lepšie vedel sústrediť. Na druhej strane to malo aj nevýhody. Mal som problém s večerným zaspávaním. Taktiež musím podotknúť, že to nie je žiadny zázrak, ktorý z vás urobí človeka s nadpriemernou pamäťou. Celkovo som užíval BrainActive približne jeden mesiac. Prvé účinky som začal pociťovať po necelom týždni. Asi po troch týždňoch si môj organizmus pravdepodobne naň zvykol a účinky som už nepociťoval takmer vôbec.

brainactive_recenzia_zlozeniebrainactive_recenzia_skusenostibrainactive_recenzia_davkovaniebrainactiv_recenzia_kapsula

Výhody

 • Obsahuje len prírodné látky
 • Všetky suroviny použité pri výrobe sú certifikované
 • Veľa pozitívnych hodnotení od používateľov
 • Primeraná cena
Nevýhody
 • Nemusí účinkovať každému
 • Po užití v poobedných alebo večerných hodinách sa môže trochu horšie zaspávať

Skúsenosti ďalších užívateľov

brainactive_recenzie_heureka Podľa českého portálu heureka.cz, kde nájdete ďalšie BrainActive recenzie je tento doplnok viac-menej účinný. Našlo sa pár ľudí, ktorým nezaberá vôbec, avšak väčšina si pochvaľuje zvýšenú koncentráciu a lepšiu pamäť. Niekoľko zaujímavých hodnotení má aj originálny predajca tohto doplnku výživy, ktoré môžete vidieť na obrázkoch nižšie. advance_brainactive_recenzie

Koľko stojí Advance BrainActive

Cena Advance BrainActive sa začína na 14-tich eurách a končí na 20-tich. Tento prípravok na pamäť a sústredenie je k dispozícii vo viacerých eshopoch s liekmi a doplnkami výživy. Jedno balenie vám pri dávkovaní dvoch kapsúl denne vydrží 30 dní.

Kde kúpiť Advance BrainActive

Tak, ako je spomenuté v riadkoch vyššie je možné tento doplnok výživy zakúpiť vo viacerých eshopoch s liekmi alebo doplnkami výživy. My však odporúčame tento prípravok kúpiť v originálnom eshope Brainactive.sk. To z dôvodu rýchleho dodania, ktoré eshop garantuje na druhý deň (inak dostanete zľavu 10 €).

Záver

Na záver musíme zhodnotiť Advance BrainActive, ako výbornú voľbu pre ľudí, ktorí majú problém so sústredením a zapamätávaním. Študentom môže pomôcť k lepším výsledkom v škole. Profesionálnym vodičom môže pomôcť pri dlhých cestách, počas ktorých ich prepadá únava. Treba ešte poznamenať, že pri užívaní tohto výrobku do seba nedostávate žiadnu „chémiu“, keďže obsahuje len prírodné látky. Ďalšia dôležitá informácia je, že nemusí účinkovať úplne každému, avšak to platí pre všetky doplnky výživy. Je dôležité dbať aj na zdravú stravu a pravidelný pohyb. Zdroje: https://brainactive.sk/ https://www.healthline.com/

Redakcia Sevens
Redakcia Sevens

Redakcia Sevens.sk je tvorená viacerými ľuďmi, ktorých záujmy sú zdravie, šport, nové technológie, domácnosť atď. Každý článok, ktorý na tomto webe nájdete je napísaný podľa dôveryhodných a autoritatívnych zdrojov prípadne vlastných alebo užívateľských skúseností. Pre viac informácii prejdite na stránku O nás.