Pri upratovaní je najdôležitejšia rýchlosť prepojená s efektívnosťou a dôslednosťou čistenia. S tým je v najlepšom prípade spojená aj jednoduchosť, v tomto prípade jednoduchosť v používaní vášho upratovacieho vybavenia. Dnes sa dozviete o výrobku Rovus mop. Parný mop Rovus alebo známy aj ako Rovus Spray mop je ľahký, rozprašovací pomocník pri vašom upratovaní. Veľa ľudí si ho obľúbilo a prečo, to sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Aká je jeho cena? Čím je iný od ostatných? Recenzie na tento mop vám pomôžu utvoriť si naň celkový názor.

 

 • Otočná hlava o 360°
 • Nízka hmotnosť
 • Objem zásobníka: 350 ml
 • Veľkosť utierky: 39 x 13 cm
 • Prijateľná cena
 • Cena 11 €

 

Rovus s rozprašovačom recenzia

 

Opis rozprašovacieho mopu Rovus

Rovus Spray Mop je ľahký a ľahko použiteľný sprejový mop, ktorý je možné použiť na mokré alebo suché čistenie. Vďaka vstavanej odnímateľnej nádrži na vodu a šikovnej spúšte na rozprašovanie sa môžete rozlúčiť so zohýbaním a napĺňaním ťažkých vedier, čo z neho robí pohodlného a efektívneho pomocníka pri vašom čistení.

Tip
Neviete sa rozhodnúť aký mop kúpiť? S výberom vám pomôžeme v článku Aký mop kúpiť? Výber najlepších mopov a ako vyberať.

Dodáva sa s odnímateľnou podložkou z mikrovlákien – ktorú je možné umývať v práčke – , ktorá je dostatočne mäkká na to, aby sa dala použiť prakticky na všetky tvrdé povrchy, a ktorá je dostatočne absorpčná na to, aby si poradila aj tou najtvrdšiu nečistotu. Do odnímateľnej nádrže jednoducho pridáte vodu z vodovodu alebo vami vybraný čistič podláh, nastriekate povrch a zotriete. Môžete čakať vynikajúce výsledky.

Ľahký a ľahko použiteľný – dokonca môžete čistiť iba jednou rukou. Vstavaná odnímateľná nádrž na vodu s objemom 350 ml sa ľahko naplní a nie sú potrebné žiadne ťažké vedrá, ktoré vás len zdržiavajú pri práci. Šikovná spúšť na vodu je umiestnená hneď na rukoväti.

Čistite s minimálnym množstvom vlhkosti – už žiadne vlhké podlahy alebo dlhé doby schnutia. S týmto parným mopom už neuviaznete v kútiku miestnosti, čakajúc nekonečné minúty na uschnutie, aby ste mohli pokračovať vo vašom dni. Tento model vám ponúka 360° otočnú hlavu, ktorá ľahko dosiahne za rohy, pod nábytok a do úzkych miest.

rozprašovací mop rovus

Elegantné, kompaktné a dvojdielne rozoberateľné držadlá pre ľahké skladovanie. Odnímateľná, odolná, v práčke umývateľná podložka z mikrovlákna. Podložka z mikrovlákna zachytáva a udrží nečistoty, ktoré mop obsiahne, skôr než že ich prenáša po podlahe, čo vám garantuje efektívne čistenie. Čistiaca plocha mopu je až 39 × 13 cm.

Mäkká podložka z mikrovlákna ľahko kĺže po takmer akomkoľvek tvrdom povrchu – vhodná je na použitie na dlaždice, linoleum, drevo, kameň a laminátové podlahy. Veľká plochá hlava mopu je jednoducho ideálna na rýchle a ľahké čistenie veľkých povrchov podláh. Účinne čistí zaschnuté nečistoty, bahno, rozliatie, mokré stopy, špliechance od jedla a ďalšie.

Vhodný na mokré aj suché čistenie. Pozná to hádam každý. Po tom, čo vyluxujete váš domov, za dva dni sa už znova začne hromadiť špina a prach. S niektorými vysávačmi nečistoty skôr rozfúknete po miestnosti. I keď nie všetky, niečo predsa len zostane a váš domov nie je dokonale čistý. Vďaka mikrovláknam, ktoré obsahuje Rovus toto trápenie zmizne z vašich životov.

Je rýchlejší, ľahší a účinnejší, než vysávanie. A nemusíte ani použiť vodu. Dokonale sa na neho zachytí prach a zvezie sa na ňom až ku košu. A ak po ceste natrafíte na nejakú škvrnu? Žiadny problém, nádoba s vodou je predsa na tyči pripevnená, tak ju kedykoľvek môžete spontánne použiť a potom pohodlne pokračovať ďalej.

Má skvelý dizajn a funkčnosť spojenú s kompatibilitou. Má vysokú odolnosť a nízku hmotnosť. Rozprašovacia tryska reguluje vlhkosť, aby sa zabránilo možným škodám.

Čo je to mikrovlákno?

Čo je mikrovlákno a prečo je lepšou voľbou? Ako je už z názvu badateľné, mikrovlákno tvoria veľmi jemné vlákna, ktoré sú napríklad ešte tenšie, ako je prírodný hodváb. Môžete si predstaviť a porovnať bavlnené vlákno, ktoré je 3x hrubšie alebo vlnu, ktorá je 4x hrubšia.

Prečo je tenkosť vlákna tak zásadná? Vďaka tejto veľmi jemnej štruktúre má schopnosť lepšieho zadržiavania, vlákna sú pevnejšie. Vyniká svojou vysokou absorpciou vody, dokáže zadržať až 25 násobok svojej hmotnosti. Ľahko sa čistí ako v práčke, tak aj ručne. Nezanechávajú za sebou nijaké prachové čiastočky, vlákna, nečistoty, či šmuhy.

Je to syntetické umelé vlákno. Každý výrobok pozostáva z mikroskopických pramienkov, ktoré sú prepletené do tkaniny a spĺňajú určité vlastnosti. Odstraňuje zaschnuté a hrubšie nečistoty. Tento mop pojme až 15x viac prachu než bežné handry.

Voľba chrániaca životné prostredie aj vaše zdravie?

Sú ekologické, pri ich používaní dokážete minimalizovať používanie chemických čistiacich prostriedkov. Na čistenie môžete použiť citrónovú šťavu, éterické oleje alebo len čistú vodu. A konkrétne tento rozprašovací mop Rovus nevyžaduje ani žiadne nabíjanie, batérie, ani elektrinu.

Fľaša na tekutinu neobsahuje BPA (Bisfenol A). Mnohé plastové fľaše majú toto označenie, čo znamená, že túto látku neobsahujú. Táto látka sa nachádza najviac u ľudí aj v prostredí. Môže mať toxické účinky na reprodukciu a taktiež ak sa organizmus vystaví jeho nízkej hladine.

Hlavica

Ako už bolo spomenuté na začiatku tejto recenzie, tento model značky Rovus má otočnú hlavicu o 360°, vďaka ktorej má jednoduchší dosah. Jej voľné a plynulé otáčanie zabezpečuje, že sa vám nebude preklápať a hladko sa s ňou manipuluje. Dostanete sa do každého zákutia. Ľahko čistí ťažko dostupné povrchy a priam priťahuje prach, nečistoty, zablatené odtlačky labiek, chĺpky a vlhkosť.

Rozprašovač

Do nádoby nalejte vodu alebo len čistiaci prostriedok, netreba mixovať. Nemusíte už vašu upratovaciu rutinu zakončovať nepríjemnou a neporiadnou skúsenosťou, či až katastrofou, pri ktorej musíte vláčiť vedro so špinavou vodou hore-dole, cestou ho vylievať.

Konečne sa vášmu chrbtu uľaví. Vďaka Bohu, rozprašovací mop Rovus poskytuje hladšiu a menej namáhavú cestu. Rozprašovač uvoľní iba ľahkú hmlu, ktorá navlhčí opakovane použiteľnú handričku. Presne si tak viete určiť, koľko tekutiny použijete.

Páka na použitie spreja je umiestnená na začiatku tyče, čo je nesmierne pohodlné a praktické.

rozprašovací mop rovus rozprašovač

O značke Rovus

Počiatky tejto značky sa datujú od roku 2005. Prvý výrobok, ktorý bol vyvinutý a predstavený spoločnosti sa ukázal ako jeden z najúspešnejších v danej kategórii čistiacich produktov. Išlo o vodný vysávač, ktorý garantoval až o 99% čistejší a sviežejší vzduch vo vašom domove.

rovus logo

Išlo o jeden z najpokrokovejších vysávačov danej doby, takže jeho popularita bola opodstatnená.

Úspech značky Rovus zvýrazňuje fakt, že len v priebehu minulého roka bolo predaných 17 000 kusov rôznych výrobkov. Táto spoločnosť sa usiluje splniť očakávania inovatívnych, efektívnych a jedinečných, ktoré nám majú uľahčiť a zefektívniť naše každodenné upratovanie. Taktiež prioritou výrobcov tejto značky je skrátenie doby tejto činnosti.

Rovus ponúka aj parné, vertikálne žehličky, respektíve naparovače odevov, ktoré sa objavili na trhu v roku 2008; robotické vysávače, ktoré predstavovali cenovo dostupnú variáciu týchto výrobkov; v roku 2014 bola vytvorená kolekcia výrobkov, ktorá pozostávala z vysoko inovatívnch produktov – multicyklónové, robotické a elektrické/ručné vysávače, parné čističe, nezvyčajné riešenia umývania okien.

Neustály rozvoj a evolúcia produktov prezentovaných trhu je nesmierne dobre hodnotená zákazníkmi a táto značka si poctivo zasluhuje dôveryhodnosť svojich zákazníkov. Prezentujú aj niekoľko inovatívnych produktov z ich bežného portfólia – od multifunkčných čistiacich pomocníkov, DIY nástrojov až po široké spektrum výrobkov pre zveľaďovanie vášho domova – a ešte oveľa viac.

V budúcnosti sa má v pláne Rovus usilovať ponúknuť ešte viac pomocníkov z kategórie upratovania, starostlivosti o domácnosť a textílie a domáceho kutilstva. Plánujú preraziť aj v ďalších oblastiach, ako je osobná starostlivosť z hľadiska prevencie a mnoho ďalšieho, aby sa vedeli naplniť všetky potreby ich zákazníkov.

V priebehu týchto rokov značka Rovus nikdy nezlyhala pri napĺňaní svojho pôvodného cieľa, a to pomáhať zjednodušiť každodenné povinnosti.

A v roku 2016 bol uvedený bestseller, o ktorom je táto recenzia – Rovus Spray mop.

Rovus Spray mop recenzie

Poďme si posvietiť na hodnotenia skutočných zákazníkov a ich reálne recenzie na parný mop Rovus.

 • Na podlahy a dlažbu je vynikajúci, aj na použitie niekoľkokrát do dňa (kvôli domácim maznáčikom)
 • Na gumovom povrchu zanecháva trochu smeti
 • Návlek po približne 35 praniach prestal lepiť, je však možné si dokúpiť ďalšie
 • Mop je veľmi ľahký, dobre sa s ním manipuluje, no častokrát po sebe zanecháva chuchvalce prachu
 • Šetrí čas
 • Pred použitím sa odporúča podlahu povysávať, po umytí je krásne lesklá a bez šmúh
 • Stále je po ruke, nezaberie miesto
 • Šetrí vodu a saponát, ale strieka nič moc, trochu vyteká, podlaha je skôr pretretá, než umytá
 • Podlaha rýchlo vyschne, šikovný mop na rýchle pretretie podlahy
 • Jediný efekt tohto mopu je, že šúchate po dlážke polosuchým mopom, odporúčam na priebežné umytie fľakov na dlážke medzi veľkým upratovaním
 • Veľká spokojnosť s výrobkom, jediná nevýhoda je snáď, že tyč nie je teleskopická, teda sa nedá nastaviť jej dĺžka
 • Čakala som, že to bude len také rozťahovanie špiny po podlahe, keďže sa utierka neoplachuje ako pri tradičných mopoch. Som ale milo prekvapená, podlaha bola po umytí krásne lesklá a čistá, bez šmúh. Vyschla asi o polovicu rýchlejšie než bežne. Samozrejmosťou je podlahu poriadne pred umývaním povysávať
 • Čo sa týka upratovania, je veľmi dobrý pomocník, len treba hneď nakúpiť náhradné utierky. Ak sa predtým povysáva, je to super. Ulahčená robota. Jediné sklamanie bolo, že sa po mesiacoch pokazil rozprašovač
 • Mop výborna vec, sama si umývam podlahy, mám ho už 2 roky. Ďakujem, že myslíte aj na dôchodcov

 

Pri recenziách od rôznych zákazníkov vždy myslite na to, že každý máme latku nastavenú niekde  inde. Každý máme iné kritériá, čo sa upratovania týka. Rovnako môže byť niekedy chyba vo výrobnom kuse, no nie celej výrobnej rady.

Konkrétne pri recenziách mopu Rovus sú recenzie celkom kontrastné, niekedy si až protirečia. Stále však jestvuje viac spokojných zákazníkov, než tých nespokojných.  Pred kúpou si hlavne ozrejmite, aký veľký puntičkár ste.

 

 

Mop Rovus – Cena

Ceny sa ako tradične pohybujú rôzne, podľa toho, akú stránku si vyberiete a či práve prebieha akcia. Rovus Spray mop však nájdete v rozmedzí 12,99 – 15,20€. Počas akcie viete produkt nájsť aj v rozmedzí 10 – 11€.

Výhody

 • kratšia doba upratovania
 • jednoduchá a ľahká manipulácia
 • podlahu umyjete aj ďaleko pod nábytkom
 • nemusíte čakať, až podlaha uschne

Nevýhody

 • utierka nemá dlhú životnosť (vydrží cca 30 praní, potom sa už nechytá na mop tak dobre), dá sa však dokúpiť ďalšia
 • kratšia životnosť utierky (po cca 30 praniach už nedokáže umývať tak dobre), možnosť dokúpenia ďalších utierok
 • tyč by mohla byť teleskopická
 • pri použití silnejšieho čistiaceho prostriedku sa môže triska rozprašovača upchať

Zdroje:

http://uterkazmikrovlakna.cz/co-je-mikrovlakno-a-vyhody-mikrovlakna

https://www.amazon.co.uk/Rovus-Spray-Mop-Integrated-Microfibre/dp/B076739LPF

https://www.youtube.com/watch?v=jaYPyiVyOwA&ab_channel=HighStreetTV

https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=rovus+mop

https://www.rovus.sk/o-znacke-rovus

https://www.topshop.sk/mop-s-rozprasovacom-topshop?p=5

 

Redakcia Sevens
Redakcia Sevens

Redakcia Sevens.sk je tvorená viacerými ľuďmi, ktorých záujmy sú zdravie, šport, nové technológie, domácnosť atď. Každý článok, ktorý na tomto webe nájdete je napísaný podľa dôveryhodných a autoritatívnych zdrojov prípadne vlastných alebo užívateľských skúseností. Pre viac informácii prejdite na stránku O nás.