Len nedávno sme boli omámení vôňami, rôznorodosťou farieb leta, spomalení teplými, slnečnými lúčami. Teraz, len drobnú chvíľu na to, kedy sú spomienky na leto ešte teplé, na nás takmer odvšadiaľ opäť vyskakujú Vianoce. Nenápadne sa pripomínajú, aby sme nezabudli na tento sviatok spríjemňujúci dlhé, chladné večery. Sviatok, ktorý sa tiež mnohým spája hlavne s obľúbeným zemiakovým šalátom, no najmä strávený v kruhu našich najbližších. Sviatok, skrz ktorý môžeme ukázať, ako si našich priateľov a rodinu ceníme.

Nie vždy je pravidlom, že drahšie je rovné tomu najlepšiemu. Keď si človek dá námahu a nezoberie hneď prvé, čo zbadá, zistí, že aj lacné darčeky na Vianoce majú zlaté dno. Hodnotu neukazujeme vždy len tým, koľko sme boli ochotní utratiť. Lacné vianočné darčeky predsa rovnako vyberáme srdcom, a zároveň aj rozumom. Veľa z nás však aj napriek reklamám, či letákom upozorňujúcim na blížiace sa Vianoce (i keď niekedy vo veľkom predstihu, kým si ešte ani pomaly nestihneme ľahký sveter vymeniť za zimnú bundu), zháňa darčeky na poslednú chvíľu.

Čas letí čoraz rýchlejšie, a tým zaneprázdnenejším z vás tento článok ponúkne tipy na lacné vianočné darčeky. Bez úmorného surfovania po internete, nekonečného porovnávania cien a kvality, v pohodlí si prezrite nasledovné tipy do 10€, ktoré sme pre vás pripravili, a ktorými sa prinajmenšom môžete inšpirovať.

13 tipov na lacné darčeky do 10 €

VESELÉ PONOŽKY

Opäť niečo vekovo neohraničené. Ponožiek snáď nikto nemá dosť. Záhadne sa strácajú, stávajú sa obľúbenými hračkami našich domácich maznáčikov a časom sa jednoducho zoderú.

Dostať ponožky na Vianoce, to je už tradícia sama o sebe. Prečo pri rannom chystaní sa do školy, do práce, nevyčarovať niekomu úsmev? Odľahčiť začiatok dlhého dňa. Variácií je nespočetne.

veselé ponožky

 


RASTLINY

Harmonizujú náš domov, robia ho útulným. Nás činia o čosi zodpovednejšími. A keď sme dostatočne starostliví a nezabúdame sa o rastlinku starať, vieme sa týmto darčekom obdarovanému pripomenúť aj za pár desaťročí. Rastliny nám krásne vedia ukázať čas z inej perspektívy.

Namiesto drahých, obrovských rastlín je milé začať od začiatku. Kúpiť semienka vieme za pár eur a našu rastlinku vieme sledovať od jej úplného začiatku.

Alebo dávate prednosť niečomu dych vyrážajúcemu? Čo poviete na mäsožravú rastlinu? To je atraktívne snáď pre každého, či sa o kvety predtým zaujímal alebo nie.

semienka na rastliny

 


MASAŽÉR ROLLER

A teraz niečo pre slečny a dámy. Tento masážny valček vyrobený z polodrahokamu je pomerne novinkou, no určite neoľutujete. Na našej tvári sa ukladajú naše emócie. Najčastejšie stres, únava či starosti a odzrkadľujú nám to vrásky, póry, opuchy, kruhy pod očami.

Na toto všetko má riešenie tento masažér, ktorý uvoľňuje svaly, uzatvára jemné póry a je krásne elegantný. Príjemné je ho nechať cez noc v chladničke a ráno si dopriať chladivú, prebúdzajúcu masáž, ktorá vypne pleť alebo ho jemne nahriať a použiť ho večer pred spaním a pleť uvoľniť.

masazer roller

 


VANKÚŠ

No nie len tak hocijaký. Pre niekoho sa to môže zdať ako trochu odvážny darček experimentovať s decentnosťou vankúšov, na ktoré sme väčšinou zvyknutí. No neberme sa tak vážne a prekvapme návštevu s vankúšom v tvare hovienka na sedačke. Áno, čítate správne.

Predsa len príliš extravagantné? Nie je sa čoho báť, vtipných či milých variácií je mnoho.

vankus

 


HRNČEK

Obdarovaní určite ocenia vašu snahu darčeky prepájať. Pri obľúbenej knihe, opierajúc sa o nový vankúš, piť svoj obľúbený nápoj z nového hrnčeka. Idylka.

Alebo môžete podporiť myšlienku ekológie a podarovať udržateľný hrnček, vhodný na cesty autom či prechádzky, namiesto jednorazových. Touto voľbou môže byť napríklad KeepCup.

hrncek

 


STIERACIE MAPY

Je váš blízky maniak do cestovania? Alebo sa zaujíma o geografiu? Úžasným darčekom môže byť stieracia mapa sveta, kde si vyznačí, kde všade už bol. Zároveň je to aj osviežujúca dekorácia.

stieracia mapa

 


NABÍJAČKA NA SMARTFÓN

Ale bezdrôtová. Doby káblovej je koniec. Čím menej káblov, tým menej stresu, zakopávania, odmotávania. Niečo praktické a elegantné, dokonca prenosné. Vhodné aj do školy, práce alebo ako improvizačný držiak.

bezdrotova nabijacka na mobil

 


DRŽIAK NA MOBIL

Virtuálny svet sa prelína do nášho reálneho dennodenne. Ponúka nám všetko, čo potrebujeme a práve preto ho máme neustále pri sebe. Či už potrebujeme sledovať videorecept popri varení, sledovať zápas či zábavné videá pri jedení, alebo si čítať, telefonovať keď máme ruky zaneprázdnené.

Veľmi pohodlným riešením je držiak. Nastavíte si uhol, posadíte doň svoj telefón a všetko je stonásobne pohodlnejšie. Ak ste vodič, na použitie navigácie nie je nič príjemnejšie, ako držiak na mobil do auta, pri ktorom sa nemusíte vykrúcať a takmer nespustíte zrak z cesty.

držiak na mobil

 


VYTLÁČAČ ZUBNEJ PASTY

Komu to nežerie nervy? Viete, že v tej tube ešte niečo je, ale už na to nemáte dosť trpezlivosti. Pár sekundová záležitosť je mučením a zbytočne predčasne vyhodenej pasty.

Skôr roztomilý darček na podarovanie, ale použiteľný aj pre iné krémy v tube. Aby ste z toho vymáčkli čo najviac!

vytlačač zubnej pasty

 


PERO NA OPRAVU LAKU

Fix it Pen. Tento darček už viac patrí do špecifickej kategórie vodičov, no na kvalite mu neuberá. Ušetri peniaze aj svojmu blízkemu a navyše aj čas a podaruj mu pero na opravu laku, vhodný na odstránenie drobných škrabancov z náteru áut. Nemusí sa hneď hnať do servisu. Dostupný v niekoľkých farebných odtieňoch.

Obdarovaný vám poďakuje aj za ušetrené nervy, kedy objavuje ďalšie a ďalšie nedostatky na aute po partnerkinom, či partnerovom požičaní. Alebo nervy spôsobené inými, nezodpovednými vodičmi, ktorí nedbajú o ostatných pri jazde.

pero na opravu laku

 


ŠVIHADLO

Mnohým z vás pripomenie detstvo a spojíte si ho len s hračkou pre deti. Nemusí však potešiť len deti. Každý z nás sa stará o svoje zdravie a kto nie, mal by začať. Zdravie rovná sa dostatok pohybu. Pri dnešných zamestnaniach, kde väčšina z nás iba sedí, musíme svoj čas venovať aj extra pohybu.

Jednoduché, ale veľmi efektívne a zábavné vie byť stále švihadlo. Pri cvičení sa môžeme aj zabaviť, nemusíme si predstaviť iba maratóny, či dvíhanie ťažkých činiek. Pri skákaní sa nám krásne rozprúdi lymfatický systém, ktorý je pre správne fungovanie nášho tela veľmi dôležitý a zapojíme viac svalov v tele, než sa môže zdať.

švihadlo

 


RUBIKOVA PYRAMÍDA

Vedeli ste, že okrem rubikovej kocky jestvujú aj iné útvary? Napríklad pyramída. To je niečo, čo by mohlo byť považované za naozaj netradičné. V staršom veku nám rubikova kocka pomáha zostať bdelí, pracovať s logickou časťou mozgu, ktorá je prepojená aj s podporovaním napríklad pamäte. Deťom a mladým pomáha lepšie pracovať s vlastnou koncentráciou, okrem iného.

Klasika, ktorá funguje. A s nadsázkou. Náš mozog má tendenciu si vykonané úkony zapamätať, a preto, ak aj máte skúsenosti so skladaním rubikovej kocky, viete, že časom to už nie je také zložité. Zmenením tvaru však svoj mozog dokážete prekabátiť a nudiť sa pri tom určite nebudete.

rubikova pyramida

 


KNIŽNÉ PRÍSLUŠENSTVO

Klasika. No úprimne, kto nerád číta knihy? Je to taktiež univerzálny darček pre všetky vekové kategórie. Čarovný, imaginárny svet s nekonečným dnom príbehov a žánrov.

Taktiež domáce knižnice vždy vedia očariť, no okrem iného nám dávajú priestor tráviť čas osamote, rozšíriť si našu slovnú zásobu, posilniť predstavivosť a veľakrát upokojiť naše nervy.

Čo tak ku knihe vybrať aj niečo netradičné, špeciálne? Čo tak napríklad mini lampičku na čítanie, aby nás náš partner alebo súrodenec v noci nebudil svetlom, keď chceme spať. Stojan na kuchársku knihu, aby sme ju pri varení neustále neprekladali a následne zabudli, kam sme ju položili, či neohmatkávali ušpinenými prstami a jednoducho jej stanovili miesto. Alebo milú záložku? Jednoducho prekvapiť, darček personalizovať.

Bambusový stojan na kuchársku knihu

 

Nakoniec ste si hádam aj vydýchli. Lámeme si hlavu a premýšľame, čo by našich blízkych potešilo, čo by sa im zišlo a to krásne ukazuje na to, ako si ich vážime. Neznamená to však, že musíme kvôli nim zbankrotovať. Týchto 13 tipov na vianočné darčeky vám ukázali, že aj niečo veľmi milé a hodnotné sa dá nájsť za príjemnú sumu.

Redakcia Sevens
Redakcia Sevens

Redakcia Sevens.sk je tvorená viacerými ľuďmi, ktorých záujmy sú zdravie, šport, nové technológie, domácnosť atď. Každý článok, ktorý na tomto webe nájdete je napísaný podľa dôveryhodných a autoritatívnych zdrojov prípadne vlastných alebo užívateľských skúseností. Pre viac informácii prejdite na stránku O nás.