Ako deti sme sa na Vianoce tešili prevažne vďaka darčekom. Ako však plynie čas, stihli sme si toho nahromadiť až až. Zdá sa, že Vianoce nás nútia kupovať aj tie najväčšie zbytočnosti, len aby sme niečo darovali. Veľakrát je to niečo, z čoho sa obdarovaný teší pár minút, možno pár dní a potom na to zabudne. Stane sa z toho lapač prachu a domov sa postupne premení na skladisko.

Nie je to príjemný zvyk ani z hľadiska ekológie. Ako ľudia sa začíname definovať hlavne produkciou odpadu. Možno vaša mama už nepotrebuje ďalšiu sadu tanierov, vaše deti či súrodenci ďalšie kvantá hračiek, váš otec ďalší pulóver. Nakoniec si aj tak najviac pamätáme zážitky. Formujú nás, vytrhávajú nás zo zabehnutého kolobehu. Na zážitky spomíname viac, ako na plyšáka, ktorého sme dostali v deväťdesiatom piatom.

Doprajte vašim blízkym niečo šialené, čo by ich ani vo sne nenapadlo, že by mohli zažiť. Doprajte im zážitok ako darček. Alebo im darujte oddych, ktorý si zaslúži každý z nás. Najmä po Vianociach, ktoré sa niekomu spájajú hlavne so stresom. Vedeli ste, že nemusíte vytiahnuť ani päty z domu, aby ste si vychutnali zážitkové darčeky?

Táto poukážka trvá celých 12 mesiacov a ak sa náhodou stane, že obdarovanému sa netrafíte do gusta, máte 30 dní na stornovanie.

DIVOKÉ DUŠE

Hľadáte adrenalín? Chcete od života viac a viac, aby vás stále prekvapoval? Nedokážete len sedieť doma? O týchto ponukách sa vám možno ani nesnívalo a ak aj áno, verili by ste tomu, že práve vy budete mať možnosť si to vyskúšať?

Milovníci vody

Chceli ste si vždy vyskúšať surfovanie? Nemusíte kvôli tomu hneď cestovať do Španielska. Indoor surfovanie na vás čaká vo vašej domovine. Tento simulátor vám pripraví podmienky takmer nerozoznateľné od mora či oceánskych vĺn.

vodný skúter

Na vlnách Dunaja sa môžete vyblázniť na vodnom skútri. Pri tejto jazde sa vám poriadne rozprúdi krv v žilách. V cene je zahrnutý inštruktor aj neoprén a potom sa už môžete vydať napospas zábave!

Tvrdé oriešky

Pre tých, ktorí sa neboja výziev a len tak ich niečo nevyvedie z miery. Z množstva ponúk vyskúšajte napríklad kurz prežitia v prírode. Moderná doba nás pripútava k elektronike a stále viac nás núti zostať doma. Vráťte sa do prostredia, ktoré nám bolo kedysi prirodzeným domovom a naučte sa, ako v ňom prežiť.

Nebojíte sa trochu bolesti? Paintball je skupinová, adrenalínová hra je potom určená pre vás. Pohltí vás za tak krátku dobu, že si to ani nestihnete uvedomiť. V okamžiku sa prepnete do módu ostražitosti, ktorý vám vystrelí tep na maximum.

Z vtáčej perspektívy

Nemáte strach z výšok ani z lietania? Výborne. Môžete si vybrať z hlbokej studne zážitkov odohrávajúcich sa mimo pevnej zeme. Je príjemné niekedy nestáť nohami pevne na zemi, ale vzlietnuť do oblakov a nechať na chvíľu všetko tak, ako je. Zminiatúrniť svoje povinnosti, napríklad vyskúšaním paraglidingu, či užiť si pohodlný let balónom s očarujúcim výhľadom. Alebo si vyskúšajte simulátor voľného pádu, pri ktorom máte istotu, že ste v bezpečí.

PRE POHODLNÝCH

Vhodný pre kľudné duše alebo niekoho, kto by sa rád naučil niečo nové, či sa ďalej zdokonaľoval vo svojom hobby, ale nestíha navštevovať kurzy. Alebo nemá rád miestnosť plnú ľudí, uprednostňuje osobnejší prístup.

Presne na toto sú vhodné online kurzy. Doprajte vášmu blízkemu (alebo kľudne aj sebe) tento príjemný zážitok.

Fotografovanie

Dnes širokospektrálne médium, či už v súkromnom živote alebo biznise. Ste začiatočník a netušíte, čo robíte stále zle, keď vaše fotky nevyzerajú tak, ako si predstavujete? Veď je to predsa iba jeden gombík. Pri fotografovaní je ale dôležité všetko, čo sa odohráva tesne predtým, než stlačíte tento “len gombík”. Fotografovanie na vás môže pôsobiť banálne, ale niekedy sa len ťažko dá predstaviť, koľko hodín bolo strávených predtým, než sa stisla spúšť.

Ak s fotografiou už skúsenosti máte, vždy sa dá niečomu novému priučiť. Niečomu, čo ste možno ani nevedeli, že existuje. Kto hľadá, nájde.

Online kurz fotenia mobilom alebo úprava fotografií v mobile

Ak sa fotografii nevenujete profesionálne a ani nechcete utrácať peniaze za drahé fotoaparáty, kreatívny viete byť aj s mobilom. Ak neviete ako, tieto kurzy vám to predstavia. Kurz prebieha naživo, takže môžete byť pripravený na profesionálny a osobitý prístup pod dozorom skúsenej fotografky. Osvojíte si základy, kompozíciu, naučíte sa poriadne využiť nastavenia mobilu.

Ak vám je kurz fotenia mobilom aj tak málo, pripojte k nemu kurz venovaný úprave fotografií. Profesionál vám predstaví jednotlivé aplikácie, na čo sú najvhodnejšie.

fotografovanie mobilom

Vidíte sami seba o pár levelov viac a fotenie na mobil vás nenadchne? Online kurz úpravy fotografií v Adobe Lightroom vás možno zaujme už viac. Vybrať si môžete z dvoch variánt, kurz trvajúci 3 hodiny alebo kurz rozdelený na 2 dni po 5 hodín. Pred kurzom dostanete učebnicový materiál v podobe e-book a odkaz, kde si môžete stiahnuť program na týždeň bezplatne. So skúseným lektorom môžete prebrať čokoľvek, čo vám preletí hlavou s fotením spojené, limity sa nekladú.

Online kurz varenia

Pre gurmánov. Milujete varenie a chcete sa zdokonaliť, okoreniť vaše doterajšie znalosti? Profesionálny kuchár vám vytvorí harmonogram kurzu v tej oblasti, v ktorej sa chcete zdokonaliť. Či sú to dezerty, polievky, talianska kuchyňa, dohodnete sa na všetkom. Alebo celý kurz môžete venovať iba pečeniu buchiet a koláčov, ako od vašej babky.

Relaxačný pobyt

Ak máte radi pohodlie, samozrejme to neznamená len byť zamknutý doma. Pohodlie si môžete vychutnať pri príjemnej masáži, či horúcom kúpeli a uvoľniť svoje telo. Počuli ste už o čokoládovej masáži? Nášmu telu vracia pružnosť a mladosť a pokožka vstrebáva antioxidanty.

Naše chodidlá sú prepojené s celým naším telom, preto by sme mali dbať na dobrú obuv, ale niekedy im dopriať aj profesionálny dotyk. Aj “obyčajná” masáž nôh vás môže odblokovať tam, kde by ste to nečakali.

Milujete pivo? A kúpali ste sa už v ňom niekedy? Teraz máte šancu vychutnať si jedinečný pivný kúpeľ.

VÝMENA POVOLANIA

Aj vy toľkokrát rozmýšľate, čo napríklad obnáša práca takého bagristu? Aké to je byť pilotom? Jednoducho premýšľate, či by sa vám v inom zamestnaní nepáčilo viac alebo len čisto zo zvedavosti by ste vyskúšali vymeniť svoju robotu na jeden deň. Samozrejme, že je to možné.

Preháňa sa vám v hlave, aké by to bolo vyvážať sa v kamióne? Nepremeškajte tento moment. Potrebujete iba vodičský preukaz skupiny B a ak sa chcete iba previezť a nešoférovať tohto giganta, nemusíte mať ani ten vodičský.

vodic kamionu

Milujete zvieratá a najradšej by ste mali doma celú ZOO? Verím, že mnohí z nás o tom snívajú, prísť domov, kde na vás čaká milión vytešených zvieratiek. Našu lásku k zvieratám vieme zdieľať aj pri návštevách útulkov, kde radostné chvíle strávite aj vy, aj zvieratká.

Strávte jeden pracovný deň ako zamestnanec v útulku. Je to zodpovednosť, ale spojená s radosťou.

Milovníci piva, uvarte si svoje vlastné! To by vás nenapadlo, však? Dozviete sa všetko o varení piva v domácich podmienkach. Počas tohto kurzu ochutnáte pivo v rôznych štádiách kvasenia. Dokonca si môžete so sebou vziať dvoch kamarátov, ktorí sú  v cene.

Budete mať pod kontrolou celú prípravu, varenie, chmeľovar, chladenie aj zakvasovanie. Dozviete sa aj o histórii a rozdieloch medzi domácim a priemyselným varením piva. V kurze je započítaná aj ochutnávka pív, pochutiny a načapovanie si vlastného piva do až 40-tich fliaš.

LABUŽNÍCI

Schádza vám trochu romantiky, kľudu, radi by ste sa nechali na chvíľu obskakovať niekým iným? Doprajte si jeden z magických, degustačných večerov.

Milovníci dobrej kuchyne

Strávte noc na zámku so 4 chodovou večerou a degustáciou vín. Nebude chýbať ani vínny výklad sommeliéra. Atmosféra vás prenesie do romantického rokoka a k dispozícii máte aj wellness.

Ak ste ozajstný romantik, nemali by ste premeškať večeru pri 101 sviečkach. Zaručene je to nezabudnuteľný a ojedinelý zážitok. Večeru si ako praví gurmáni vychutnáte pod holým nebom v anglickom parku, no nemusíte čakať až do leta. Na zimu je pre vás prichystaný Čínsky salón. Hýčkajte sa a doprajte si tento luxus.

Exotické chute a majestátny výhľad na Bratislavu vám prinesie reštaurácia SKY. Je to zážitok nie len plný chutí, ale aj estetiky, kde na tanieri objavíte hotové umenie. Nebudú vám počas vašej večere chýbať ani netradičné koktejly.

Degustátori

Kvalitné tokajské vínko, podmanivá atmosféra v stredovekej túfovej pivnici z 15. storočia, kde nájdete tekutý poklad ukrytí v 1500 sudoch. Niečo pre ozajstných milovníkov vína. Večer zahŕňa prehliadku pivnice, ochutnávku siedmych druhov vín a občerstvenie.

Ak sú pre vás pivnice príliš chladné a temné, no aj tak si nechcete nechať ujsť ochutnávku dobrých vín, nemusíte sa obávať. Nasledovná ponuka vám v tomto vyhovie. Degustačný balík je určený pre 2 – 8 osôb, takže tento neopakovateľný zážitok môžete zdieľať s celou svojou rodinou alebo priateľmi. Okrem degustácie si môžete vychutnať aj prehliadku viníc, či aj prehliadku malokarpatských viníc na terénnom aute.

degustacia vina

MILOVNÍCI RÝCHLOSTI

Zo širokej ponuky pre milovníkov áut si jednoducho musíte vybrať. Jazda obrneným, 13-tonovým transportérom, prečo nie? Pre milovníkov silných mašín a vzrušujúcich terénov. Adrenalínovú jazdu si môžete vychutnať sami alebo skupinke až 12-tich ľudí.

Pre milovníkov snehu už nedočkavo čaká zimný skúter. Po zaškolení sa vaša až 25 km jazda môže začať. Vybrať si môžete z niekoľkých trás podľa náročnosti, a potom už len nasadnete a môžete si vychutnať rýchlu jazdu a pohľad na zimnú krajinu.

Toto je len malá ochutnávka zážitkov, ktoré na vás čakajú. Buďte odvážni a nebojte sa zariskovať dopriať si jeden, či viacero z nich. Užite si život plnými dúškami a vykročte zo svojej komfortnej zóny tam, kam by vás ani vkročiť nenapadlo. Či už to má byť paluba vrtuľníka alebo podvodná hladina.

Redakcia Sevens
Redakcia Sevens

Redakcia Sevens.sk je tvorená viacerými ľuďmi, ktorých záujmy sú zdravie, šport, nové technológie, domácnosť atď. Každý článok, ktorý na tomto webe nájdete je napísaný podľa dôveryhodných a autoritatívnych zdrojov prípadne vlastných alebo užívateľských skúseností. Pre viac informácii prejdite na stránku O nás.